relaksacja

10 rad na udany urlop

Podobno my Polacy tak mamy, że nie wypoczywamy. „Bierzemy urlop” tylko co zrobić żeby naprawdę wypocząć? Dzisiaj moje sposoby na udany wypoczynek na urlopie.

1. Zakończ w pracy wszystko, co da się zakończyć

Postaraj się zrealizować wszystkie zadania przed urlopem by mieć głowę wolną od myślenia o tym, co zostało do zrobienia.

2. Przekaż potrzebne informacje współpracownikom

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić przekaż pracownikom informacje, które mogą być komuś potrzebne, kiedy będziesz na urlopie. „Jak Pan X przyjdzie po numer kontaktowy to lista kontaktów jest np. na biurku”. Unikniesz telefonów od współpracowników z pytaniami.

3. Zrób listę zadań w pracy o czym musisz pamiętać po powrocie.

Jakieś zadanie może wylecieć z głowy po wypoczynku. Warto mieć to spisane. Listę zostawiamy oczywiście w pracy 🙂

3. Nie bierz pracy na urlop…

Niby oczywiste, ale często myślimy: Tyyyyyle wolnego zrobię coś produktywnego wezmę papiery, laptopa itp. to zajrzę do tego na urlopie. To ma być wypoczynek, więc zabieranie pracy na wakacje kłóci się z tą ideą.

4. Ogranicz elektronikę na urlopie

Postaraj się być offline. Świat się nie zawali jak chociażby przez jeden dzień będziesz offline na messengerze, instagramie czy facebooku.

5. Nie planuj urlopu co do minuty

Pozwól sobie na odrobinę spontaniczności. Przyda się kiedy np. coś pójdzie niezgodnie z planem. Zamiast się zamartwiać, że się nie udało, ciesz się czasem wspólnie spędzanym z rodziną/znajomą/partnerem.

6. Poleniuchuj bez wyrzutów sumienia

Nadrób serialne, prześpij do południa czy poleż na leżaku. Postaraj się nie myśleć, że trzeba „coś zrobić”.

7. Nie bierz wszystkiego na siebie

Planujecie wyjazd na razem? Ty poszukaj atrakcji, a on noclegów i lotów. Wybieracie się w grupie? Niech każdy zaproponuje jaki ma pomysł na atrakcje podczas wyjazdu.

8. Idź na kompromis ze współtowarzyszami podróży

Ty chcesz pozwiedzać, a on leniuchować na plaży? Możecie robić po trochę tego i tego, a możecie się wybrać całkowicie osobno w miejsca, które najbardziej wam odpowiadają.

9. Weź ze sobą dobrą książkę… niezwiązaną z pracą!

Chyba nie muszę tłumaczyć czemu 🙂

10. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych

Nie idź w klapkach na szczyt. Weź ze sobą krem przeciwsłoneczny z filtrem. Za granicą dowiedź się jak wygląda kwestia opieki medycznej. Sprawdź stan techniczny samochodu. To tylko niektóre z kwestii o jakich trzeba pamiętać aby czuć się bezpiecznie na wakacjach.

Kochani! Ja również urlopuję i wrócę do Was w połowie lipca! Mam nadzieję, że w tym czasie chociaż trochę uda mi się odetchnąć.

Udanych wakacji, wspaniałego wypoczynku!

Joanna

 

 

%d bloggers like this: