codzienność,  filozofia,  szczęście

Kiedy jesteśmy szczęśliwi? Moja lista top 4

Dzisiaj pół żartem pół serio kilka przemyśleń na temat szczęścia. Swoje obserwacje oparłam na hasztagu „szczescie” bądź „szczęście” wpisywanym w wyszukiwarkę na Instagramie. Czy wiecie do jakich zdjęć najczęściej dodawany jest hasztag szczęście? Oto moja lista na podstawie obserwacji Instagrama.

Użytkownikiem Instagrama jestem od listopada 2017 roku. Z racji tematyki strony jaką prowadzę często szukam motywujących i inspirujących cytatów. Wielokrotnie wpisywałam #szczęście jak i #szczescie. Wiecie jakie zdjęcia się najczęściej pojawiają? Zapraszam na moją listę.

Kiedy jesteśmy szczęśliwi? Moja lista top 4

miejsce 4. – motywujące cytaty o szczęściu

Motywujące cytaty o szczęściu znalazły się dopiero na 4 miejscu! 🙁

miejsce 3. zwierzęta

Raczej psy 🙂 Całkowicie tego nie rozumiem. Przecież koty to bardzo szczęśliwe zwierzęta. Śpią, nie chodzą do pracy, nie słuchają komend, ba mają nawet swojego człowieka-niewolnika, który wybiera im kupy i nakłada żarcie do miski. Co więcej, to właśnie koty opanowały nasz Internet! Nie mówcie kotom, że psy przodują na Insta. Wolałabym, żeby nie wiedziały, że ktoś je zdetronizował bo rozpęta się piekło!

miejsce 2. pary

Całujące się, uśmiechnięte pary na różnych tłach/widokach. Znajdziemy w tej kategorii też zdjęcia ślubne. Raczej z sesji zdjęciowej. Czyżby sama uroczystość nie była szczęśliwym wydarzeniem?

pierwsze miejsce – dzieci

Małe, śpiące, jedzące, z dziwnymi minami, z uśmiechem. Wiek? Zwykle nie więcej niż rok. Ewentualnie zapisane 16/18/20/21 miesięcy. Ciekawostka! Ja w styczniu skończyłam 324 miesiące!

Zdjęcia dzieci przeważają. Powiedziałabym że stanowią jakieś około 80% zdjęć z hasztagiem szczęście. Czytajcie jednak dalej 🙂

 

Co się nie znalazło na mojej liście, a spodziewałam się, że będzie?

Przedmioty! Naprawdę spodziewałam się, że będzie mnóstwo różnych  przedmiotów. Czasami pojawi się samochód, czy jakiś ekskluzywny kosmetyk, ale przedmiotów z hasztagiem szczęście jak na lekarstwo.

Morał

Jak szukam inspirujących cytatów wpisuje po prostu: #cytatdnia

Wszystkiego dobrego!

Joanna

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: