masaż gorącymi kamieniami czy warto? Moje przemyślenia
relaksacja

Masaż gorącymi kamieniami – moje przemyślenia

Po przygodzie z masażem lomi lomi postanowiłam spróbować czegoś nowego. Padło na masaż gorącymi kamieniami. Do zabiegu wykorzystywane są obłe bazalty. Ma to pomagać przy problemach z bólami mięśni. Czyli coś czego potrzebowałam po ostrym treningu. Masaż zdecydowanie przyniósł mi ukojenie.

Czemu masaż gorącymi kamieniami?

Dość niedawno byłam na masażu Lomi Lomi. Chciałam spróbować czegoś nowego. Ponad to potrzebowałam wyciszenia i ukojenia dla moich mięśni. Ostatnio namiętnie ćwiczę bo przybyło tu i ówdzie. Trzy razy w tygodniu wyciskam na macie poty z różnymi trenerkami. Filmiki na youtube w zupełności mi wystarczają i potrafię zrobić naprawdę porządny trening. Daje mi to sporego kopa mimo, że podczas ćwiczeń jestem zmachana i zmęczona, a trenerka w pełnym makijażu, uśmiechnięta krzyczy „nie poddawaj się!”, „jesteś najlepsza!”. Teraz włączam muzykę, żeby tego nie słyszeć bo mnie to nie motywowało :).  Muszę tu oczywiście zaznaczyć, że kiedy ona „podnosi na duchu”, ja w tym czasie sapie jak mors, który przeczołgał się cały brzeg. Moje mięśnie i plecy odczuły trening więc potrzebowałam coś na rozluźnienie, a taką „etykietkę” ma masaż gorącymi kamieniami.

Mój masaż

Na masaż umówiłam się w tym samym salonie co Lomi Lomi i nawet u tej samej masażystki. Początek wygląda ponownie. Rozbieramy się, wkładamy papierowe stringi i kładziemy się na leżankę. Pani zapytała jeszcze o moje ciśnienie. Mam normalne więc nie było przeciwwskazań. Masowane jest całe ciało. Najpierw ciepłą oliwką, potem kamieniami. Są naprawdę gorące! Raz mnie Pani oparzyła, ale odskoczyłam i powiedziałam, że za gorący. Przykładała delikatniej. Co ciekawe kamieniami nie tylko jest masowane ciało ale także są przykładane na niektóre części ciała. Ja miałam położone na kręgosłup i też w sposób nieprzypadkowy bo masażystka liczyła kręgi. Mogłam się dowiedzieć, że wiąże się to z czakrami ułożonymi na naszym ciele. Każda czakra ma wpływ na zupełnie coś innego. np czakra przy kości ogonowej wiąże się z energią życiową i odpornością organizmu. Ciekawe połączenie 🙂 Całość trwała półtorej godziny i przyznaję, że mi się przez pewien czas przysnęło. Byłam totalnie zrelaksowana, a w tyle leciała cicha muzyka z odgłosami natury i paliła się świeczka, która robiła nastrój.

Przeciwwskazania

Z tego co udało mi się dowiedzieć, przeciwwskazań do poddania się temu typowi masażu jest zdecydowanie więcej niż w przypadku Lomi Lomi. Po pierwsze przeciwwskazaniem jest nadciśnienie i choroby serca oraz wszelkie choroby związane z układem krążenia. Przeciwwskazaniem jest także zapalenie stawów, kości, ścięgien i tkanek okołostawowych. Nasza skóra też nie powinna być podrażniona. Nie powinno się robić masażu kiedy na skórze mamy siniaki, otarcia, owrzodzenia i rany. Przeciwwskazaniem jest także ciąża i cukrzyca.

Odczucia po

Nie dziwię się ilością przeciwwskazań. Sama czułam na początku po masażu zmęczenie i relaks, ale wieczorem przed snem byłam pobudzona. Założenie, że poddam się masażowi na moje zmęczone mięśnie i plecy sprawdziło się. Plecy przestały boleć, a mięśnie były rozluźnione.

Masaż gorącymi kamieniami czy warto? Moje przemyślenia

Oczywiście, że warto! Wspaniała forma relaksu. Po każdym masażu czuję się niezwykle odprężona. Nie inaczej było w przypadku z gorącymi kamieniami. Uwielbiam ciepełko szczególnie, że na dworze zimno i ciemno, a w chwili kiedy to piszę z nieba pada śnieg z deszczem. Podobna pogoda była jak leżałam na stole do masażu. Jesteś zestresowana i chciałabyś w dobry sposób się zrelaksować i nie masz przeciwwskazań? Z całego serca polecam Ci masaż.

Jak się przygotować do masażu?

Dzień przed masażem zrobiłam delikatny peeling ciała, aby oliwka lepiej się wchłonęła. Przed masażem wzięłam prysznic i nie robiłam makijażu. Wzięłam ze sobą gumkę do włosów przy moich długich przydaje się. Więcej o przygotowaniach pisałam w artykule o masażu Lomi Lomi.

Masaż lomi lomi czy warto? Moje przemyślenia

Niedługo wybiorę się na kolejny masaż zastanawiam się nad ziołowymi stemplami a bambusami. Może jakieś sugestie?

Wszystkiego dobrego!

Joanna

Leave a Reply

%d bloggers like this: